Ako vytvoriť Pop Art/Komixový Make-up?

Karneval, Novoročný kostýmový bál, prezlečenie sa za komixovú postavu alebo každoročný študentský karneval? Pop art štylizácia je vždy dobrým riešením! S komixovým make-upom budete vyzerať neskutočne a v kombinácii so zaujímavou úpravou môžete vyzerať až ohromujúco. Riaďte sa niekoľkými jednoduchými krokmi Pop art líčenia.

Čo k tomu potrebujete?

  1. Prirodzená podkladová vrstva alebo (na vyzdvihnutie efektu) o odtieň svetlejšia.
  2. Čierna očná linka (najlepšie vodeodolná) alebo trvanlivá ceruzka na oči.
  3. Výstredné očné tiene napr. jasno žlté, ružové, atď.
  4. Svetlá červeň na líca (najlepšia je matná než zvýrazňujúca)
  5. Maskara na predĺženie rias alebo umelé riasy.
  6. Červená a jemná kontúrka na pery alebo rúž v rovnakej farbe.
  7. Tmavý a výrazný rúž.
  8. Biela farba na tvár (to je dobrovoľné).

Naneste podkladovú vrstvu a červeň na líca

Pop Art make-up začíname, tak ako každý iný make-up, s podkladovou vrstvou. Svetlejší odtieň dodá vašej tvári umelý výzor, a práve to je pre toto líčenie potrebné. Avšak, príliš biela tvár nemusí vyzerať veľmi dobre. Na naše líca by sme mali naniesť svetlú matnú červeň bez trblietavých čiastočiek.

Zdôraznite vaše očné viečka a pery

Celé horné viečko by malo byť pokryté očným tieňom vo vybranej farbe. Farebná škála je neobmedzená (žltá, červená, ružová, modrá, fialová alebo zelená), ale je dôležité, aby bola farba matná a veľmi intenzívna. Nanášame ju bez rozmazania do stratena a necháme jej nepresné okraje. Na pery by sme mali aplikovať tmavší a výraznejší rúž, napr. červený, fialový alebo hnedý.

Zvýraznite okraje pomocou očnej linky

Pri Pop Art make-up je dôležité vyznačiť okraje tak, ako v komixe. Pomocou očnej linky zvýraznite nie len horné a dolné viečko (môžete ukončiť líniu s nákresom umelých rias), ale tiež obočie (špicaté, neprirodzené a nadrozmerné) a okraje očných tieňov a rúžu. Mali by sme kontúrovať tvár pomocou čiernych línii na lícnych kostiach, klenbe nosa, brade a okolo tváre.

Dodajte tvári charakter z komixu

Červená kontúrka pier alebo rúž sú skvelé pre vytvorenie strategicky umiestnených bodiek po celej vašej tvári. Takto sa obmedzí efekt vyplnenia kontúr v komixe.

Dodajte líčeniu hĺbku

Tento krok je dobrovoľný. Môžeme vytvoriť jemnú bodku pomocou bielej farby na spodnej pere, čo dodá našim perám 3D výzor v štýle Pop Artu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *