Spôsobuje matný rúž vysychanie vašich pier? Poznáme spôsob, ako tomu zabrániť!

Matný rúž vládne už niekoľko mesiacov. Niet divu – šťavnatá červená vyzerá v matnej verzii elegantne, originálne a nádherne. Avšak nie každý si môže dovoliť matné pobláznenie v líčení. Spôsobuje matný rúž vysychanie pier, zvýrazňuje popraskanú pokožku pier, zhromažďuje sa v puklinách a spôsobuje, že sa vám lúpu pery? Spoznajte 5 spôsobov, ako pripraviť pery na matnosť!

1. Začnite s pílingom pier

Akým najlepším spôsobom sa zbaviť suchej pokožky, ktorú zvýrazňuje matný rúž? Samozrejme že pílingom. Mnohé z nás si pravidelne robia píling tváre, pričom úplne zabúdame na píling pier. Nanesieme jemný píling alebo doma urobený píling (med zmiešaný s cukrom) na pery a masírujeme pery napríklad zubnou kefkou.

2. Nezabudnite na hydratáciu

Tak ako aj iné časti tela, aj pery potrebujú náležitú hydratáciu. Predtým, než len pomyslíte na líčenie pier, naneste na nich balzam, ktorý hydratuje pery do hĺbky. Vklepte ho do nich, počkajte kým sa nevsaje a hotovo! Môžete pokračovať s líčením pier.

3. Naneste podklad pod rúž

Aplikujete podkladovú vrstvu pod očné tiene, aby vám lepšie držali a vyzerali výraznejšie? Prečo potom nenanášate podkladovú vrstvu pod matný rúž? Podkladová báza pod rúž zaručí, že bude štruktúra a farba pier zjednotená, takže sa bude ľahšie nanášať rúž a dokonca už jeho malé množstvo vám zabezpečí perfektné krytie.

4. Použite korektor

Výrazné líčenie pier musí byť správne zvýraznené, a tento efekt dosiahneme len kontúrou a intenzívnou farbou. Kvalitu správnej farby zaručí podkladová vrstva pod rúž, ale ostrá kontúra sa dá vytvoriť aj pomocou korektora. Naneste malé množstvo korektora pozdĺž línie pier, pre vytvorenie kontrastnej hranice.

5. Spriateľte sa s kontúrkou na pery

Tak ako v prípade bežného rúžu, aj matný rúž potrebuje kontúrku na pery. Ceruzka na pery vo farbe matného rúžu alebo o odtieň svetlejšia udrží rúž na perách, takže neprejde za kontúru pier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *