6 Spôsobov ako zrecyklovať pančuchy

Pančuchy sú jednou z častí nášho šatníka, ktorú vyhodíme po jednom nosení. Nedá sa čo čudovať, pretože si nemôžeme obliecť pančuchy druhý krát ak majú očko. Avšak, môže sa nám oplatiť ukázať trochu kreativity a neplytvať pančuchami tým, že ich vyhodíme. Dovoľte nech vám predstavím 6 spôsobov ako použiť staré pančuchy.

1. Pančuchy ako leštidlo skla

Materiál, z ktorého sú vyrobené pančuchy, má takú vlastnosť, že nezanecháva chumáče. Použité pančuchy slúžia ako skvelé leštidlo na okná a zrkadlá (nepoužívajte ich na umývanie, pretože neabsorbujú veľmi dobre vodu). Pančuchy nezanechávajú šmuhy.

2. Pančuchy ako leštidlo topánok

V prípade topánok fungujú pančuchy podobne ako to, čo sme spomenuli vyššie. Kúsok použitých pančúch je veľmi dobrým prostriedkom na vyleštenie topánok, ktoré majú po leštení bezchybný lesk.

3. Pančuchy ako pomoc pri hľadaní stratených náušníc

Každý vie, aké ťažké je nájsť náušnicu, špendlík, prsteň alebo malý predmet, ktorý spadne na koberec. Stačí vám len navliecť odstrihnuté chodidlo z pančuk na trubicu vysávača a pripevniť ho gumičkou. Potom vás stačí len povysávať koberec v časti, kde by mal byť stratený predmet. Predmet vysávač vsaje, ale pančuchový filter ho zastaví.

4. Pančuchy ako vrecko na cibuľu

Cibuľa potrebuje neustáli prísun čerstvého vzduchu na to, aby nestratila svoje kvality. Môžete vložiť cibule do každej nohy, pričom nezabudnite po každej cibuli urobiť na pančuche uzol. Takéto vrecká sa dajú zavesiť napr. v komore a neskôr môžete vystrihnuť jednotlivú cibuľu vtedy, keď ju budete potrebovať.

5. Pančuchy ako prachovka

Každý vie, aké ťažké je utierať prach v nedostupných priestoroch, napr. pod skriňou alebo chladničkou. Použité pančuchy sú skvelé na utieranie prachu a špiny, takže môžu jednoducho poslúžiť ako čistič. Zviňte pančuchy do klbka a pripevnite ich gumičkou napr. k metle, palici alebo dlhému pravítku.

6. Pančuchy, ktoré čistia kefu na vlasy

Myslím si, že neexistuje osoba, ktorá skutočne obľubuje čistenie kefy na vlasy. Aby ste sa vyhli nevyhnutnému vyberaniu vlasov a špiny spomedzi štetín na kefe, použite kúsok použitých pančúch. Kúsok pančúch v správnej veľkosti priložte na štetiny kefy a pretlačte ho cez ne. Po zašpinení kefy len zložíte pančuchu z kefy, už spolu so špinou.

Tieto nie sú všetky využitia pančúch. Ako sa hovorí, núdza do roboty zobúdza a kreativita sa prebúdza v tých najneočakávanejších okamihoch. Možno budete chcieť mať po ruke pár použitých pančúch v prípade potreby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *