Ako sa starať o štetce?

Správna starostlivosť o doplnky líčenia je veľmi dôležitá. Nanášame si make-up veľmi často, s rôznou kozmetikou, v rôznych častiach dňa a v odlišných podmienkach. Musíte preto vedieť, že vlhké a špinavé štetce a aplikátory make-upu, sú dokonalými miestami pre baktérie, ktoré sa neskôr prenášajú na našu pleť. Potom je to už len otázkou času, kedy sa objavia alergie a zápaly. Ako sa dobre starať o naše štetce?

1. Umývajte štetce tak často, ako sa len dá

Dôrazne sa odporúča, aby sa aplikátory umývali po každom použití, aby sa zabránilo výskytu baktérii. Dermatológovia sú su istí, že jedine umývanie štetcov po každom líčení nám zaistí, že na nich nie sú žiadne baktérie. Avšak optimálne by sme mali umývať častejšie štetce na tekuté produkty (každé dva dni), a tie na sypkú kozmetiku menej často (každé štyri až päť dní). Najlepšie by asi bolo, keby ste nemuseli používať štetce, ktoré neboli umývané viac ako týždeň. My samozrejme hovoríme o každodennom líčení.

2. Používajte správnu techniku umývania

Pri umývaní vašich štetcov by ste mali byť nežný, pretože aj tie najkvalitnejšie výrobky sa dajú zlomiť, ak sa s nimi nezaobchádza s rešpektom. Nikdy nesušte ani nedrhnite štetce o servítku. Namočte štetce pod malým prúdom teplej vody od spodnej časti nadol. Na vašu dlaň alebo špeciálnu silikónovú hubku (brushegg) na štetce naneste čistič (antibakteriílne mydlo alebo šampón sú najlepšie). Teraz pomocou jemných točivých pohybov votrite produkt do štetiniek a potom vypláchnite. Opakujte až kým nebude voda úplne čistá.

3. Správne vysušte štetce

Nie len ich umývanie, ale aj sušenie je dôležité. Správne vysušené štetce si udržia svoj tvar a precíznosť. Je dôležité, aby štetce vyschli samé a nesnažiť sa urýchliť proces použitím fénu. Najlepšie je, keď sa štetce položia na papierovú utierku. Možno budete považovať za nápomocné sieťované obaly na štetce, ktoré pomôžu pri sušení. Nie sú však potrebné. Vyhýbajte sa sušeniu štetcov na radiátoroch a na horúcich miestach, ale tiež ich nenechávajte v kúpeľni, kvôli zvýšenej vlhkosti. Zvyknú sa rozpadnúť a aj ťažšie schnú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *