Maskujúci make-up t.j. ako prekryť jazvy a pavúčie žilky?

Jazvy a pavúčie žilky sú problémom mnohých žien. Nie je ľahké zakryť make-upom nedokonalosti, ale existujú spôsoby ako ich zakryť aspoň čiastočne. A s trochou zručnosti a s dobrou kozmetikou bude vaša pleť vyzerať krásne a žiarivo.

Praskajúce žilky

Alebo takzvané pavúčie žilky vyvolávajú nepekný pohľad na tvár, nohy a výstrih. Spomedzi mnohých dôvodov ich náznakov vymenúvame: genetická predispozícia, hormonálna porucha, hypertenzia, sedavý spôsob života alebo zmena poveternostných podmienok. Steny žíl sa rozširujú a zvyšuje sa ich priepustnosť, čo uľahčuje faktorom, spôsobujúcim zápal a pavúčie žilky, rozšíriť sa. Praskajúce žily na tvári môžu byť začiatkom rosacea a tie na nohách zase kŕčových žíl. Nemali by ste ich zanedbať a radšej navštíviť doktora. Medzitým vám povieme, ako si ich máte zakryť make-upom.

Predtým než sa budeme snažiť zakryť pavúčie žily, musíme vám povedať veľmi dôležité pravidlá odborníkov na líčenie. Hovoríme o teórii farieb, podľa ktorej platí, že na prekrytie červených zmien na koži musíme použiť opačnú farbu, v tomto prípade zelenú. Najlepší bude korektor v tyčinke alebo kréme. Praskajúce žily na nohách majú zvyčajne modrý alebo fialový odtieň. Môžeme ich prekryť korektormi s ružovým alebo broskyňovým pigmentmi. Takže, keď si oblečiete šaty alebo sukňu, budete sa cítiť úplne príjemne.

Spálenia, pooperačné jazvy a jazvy po akné

Musíme si pamätať, že existuje veľa typov jaziev. Môžu mať rôznu farbu, tvar a rozmer. Jazvy sa objavujú kvôli abnormálnemu hojeniu rán po ukončení liečby akné alebo sú výsledkom spálenia. Našťastie všetky jazvy sa dajú ukryť pod dobrý make-up (alebo zosvetliť a vyhladiť počas skášľujúceho alebo dermatologického ošetrenia). Stačí vám len vybrať si správny odtieň korektoru a vhodne ho naniesť na pokožku. Použitý produkt by mal byť o odtieň svetlejší ako naša pleť a podkladová vrstva. Aplikujte ho pomocou štetca alebo prsta a rozmažte. Uistite sa, že nevytvorí žiadne škvrny, inak bude efekt celkom opačný od toho, ktorý ste chceli dosiahnuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *