Nailfie – Ako vytvoriť perfektnú fotografiu nechtov?

Nailfie je najnovším trendom v kategórii fotiek selfie, pre tých, ktorí nie sú oboznámený s týmto výrazom – fotky seba samého, ktoré si človek vytvoril sám. Tento krát však nefotíme svoju tvár, ale…dokonalej manikúry. Vychádza najavo, že umenie nailfie nie je také ľahké ako sa zdá. Ako vytvoriť perfektnú nailfie? Stačí vám poznať týchto pár jednoduchých trikov.

#1 Zvoľte si správne miesto a čas počas dňa

Pre vytvorenie dokonalej nailfie potrebujete veľa svetla, pretože samotné svetlo je kľúčovou záležitosťou pri všetkých druhoch fotografovania. Najdôležitejšie je pre vás veľmi dobre osvetlené miesto, dokonca lepšie je denné svetlo, ktoré je tienené zo zadnej strany predmetu, čo je vlastne od našho chrbta.

#2 Nájdite perfektné pozadie

Výber pozadia pre naše ruky je veľmi dôležitým aspektom, pretože ak si zvolíme príliš vzorované alebo nedostatočne zaujímavé, potom naše nechty nebudú vyzerať dobre. Nailfie by mala byť urobená na pozadí, ktoré vytvára pekný kontrast s farbou pokožky našich rúk, ale tiež s farbou manikúry. Najuniverzálnejšou voľbou by mohli byť jednofarebné a výrazné pozadie. Ak chcete vyskúšať nejaké zložitejšie pozadia, musíte byť veľmi kreatívny a mať zmysel pre estetično.

#3 Vyberte si nejaké originálne rekvizity

Nie je to povinnosťou samozrejme. Manikúra sa dá odprezentovať veľmi užitočne aj len s rukami. Avšak, pamätajte si, že rekvizita môže výrazne uľahčiť vytvorenie dobrej nailfie. Nechty môžete odprezentovať na večernej listovej kabelke, položením ruky v bok, pri držaní ovocia alebo fľaštičky s lakom na nechty.

#4 Trénujte si pózovanie rúk

Hoci to môže znieť divne, prirodzené a zároveň zoštíhľucejšie pózy sa nevytvárajú až tak ľahko. Je oveľa ľahšie ak použijeme nejaku rekvizitu, ale metódou pokusu a omylu a tréningom sa vám môže podariť fungovať aj bez toho. Je dôležité zodvihnúť ruky pred každou vytvorenou fotkou a nechať z nich odtiecť krv – takto sa vyhneme efektu začervenania a straty farby pokožky.

#5 Trénujte vytváranie fotiek v sériách

Dokonca ani profesionáli nie sú schopní vytvoriť perfektnú fotku na prvý pokus. Trénujte svoje schopnosti tým, že budete robiť veľa fotiek v rovnakom uhle, samozrejme prídržaním sa všetkých predchádzajúcich pravidiel. Môže vám pomôcť, ak má váš fotoaparát program nepretržitého fotografovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *