Vymeňte svoju kozmetiku za Aspirín!

Aspirín, tiež známi ako kyselina acetylsalicylová (ASAň, je populárnym liekom, ktorý ľahko nájdete v takmer každej domácej lekárničke. Aspirín C sa používa hlavne na zmiernenie bolesti, zníženie zápalu a stiahnutie horúčky. Čo je možno prekvapujúce, Aspirín je používaný v kozmetike s rovnakým úspechom.

Ak by ste chceli vyťažiť Aspirín C a zaviesť ho do svojich domácich skrášľujúcich ošetrení, siahnite len po šumivých tabletách. Ľahko sa miešajú s inými látkami, ktoré následne napomáhajú výrobe Urob si sám produktov. Ako sa dá Aspirín používať v kozmetike?

1. Ošetrenie mastných vlasov

Mastia sa vám príliš často vlasy? Musíte si umývať vlasy každý deň? Ak je odpoveď kladná, skúste si oplachovať vlasy so zmesou vody a Aspirínu (presnejšie, dve tablety Aspirínu na každý pol liter vody). Umývanie vlasov s takouto zmesou, a následne oplachovanie vodou, je účinnou metódou pre redukciu množstva séba.

2. Úspešný boj proti akné

Akné je druhom nedokonalosti pleti, ktorý ovplyvňuje alebo ovplyvňovalo takmer každého. Boj s vyrážkami je skutočne tvrdým orieškom. Našťastie môžete za svojho spojenca pri tomto nevyrovnanom boji považovať Aspirín. Pripravne si jednu tabletu Aspirínu C, rozdrvte ju a zmiešajte s malým množstvom vody, aby vznikla pasta. Teraz aplikute túto zmes na stopy po akné, nechajte ju pôsobiť pár minút, a potom ju samozrejme zmyte.

3. Aspirínová maska na tvár

Maska na tvár vytvorená z aspirínu je rovnako účinná ako iné bežné kozmetické prípravky, ktoré sa všeobecne používajú pre vyhladenie a čistenie pleti. Pripravte si lyžicu hustého prírodného jogurtu, lyžicu prírodného medu, trochu teplej vody a asi 3 šumivé tablety Aspirínu C. Zmiešajte ingrediencie tak aby ste dosiahli konzistenciu, možnú si naniesť na tvár a nechať si ju pôsobiť 10-15 minút.

4. Úľava pre popraskané ruky

Problém popukaných a popraskaných rúk je vždy prítomná, hlavne počas jesene a zimy. Nanesenie zmesi Aspirínu a citrónovej šťavy je účinnou metódou pre zjemnenie a zvýraznenie pokožky rúk. Len pre zaujímavosť, rovnaká zmes výborne pôsobí na elimináciu nepríjemných pachov z rúk. Rozpusťte pár tabliet Aspirínu vo vode a vytlačte šťavu z jedného citróna. Potom vložte ruky do zmesi a nechajte ich vo vode niekoľko minút.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *